چاپ
ارسال به دوست

کشف و معدوم سازی بیش از 11 تن فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی در فارس

مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس از کشف، ضبط و معدوم سازی بیش از 11تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در ایام نوروز 98 خبر داد

 احمدرضا زارع مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اظهار داشت: در راستای اجرای دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور و ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه، طرح تشدید نظارت نوروزی در استان فارس اجرا شد. در همین راستا، بازرسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان و شهرستان ها در ایام نوروز موفق به کشف 11048 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و  غیر مجاز از سطح استان شدند.

 

احمدرضا زارع افزود: در این طرح که از 25 اسفندماه 1397 تا 17 فروردین 1398 ادامه داشت، بازرسان  دامپزشکی استان توانستند این مقدار مواد خام دامی غیر بهداشتی را طی بیش از 8 هزار و سیصد نوبت بازدید از رستوران ها، کشتارگاه ها، خودروهای حمل، قصابی ها، مرغ فروشی ها و سایر مراکز تولید، نگهداری، بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی کشف ،ضبط و با اخذ دستور قضایی، معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج نمایند.

 

وی گفت : پرونده 35 مورد تخلف بهداشتی جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شده است و 14 واحد متخلف نیز بدستور مقام محترم قضایی پلمب گردید.

 

زارع در پایان با اعلام شماره تلفن پیامگیر 1512 و شماره سامانه پیامکی 30002792 از شهروندان تقاضا نمود در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در فروآرده های خام دامی مراتب را سریعاً گزارش نمایند تا با متخلفین برابر ضوابط برخورد قانونی صورت پذیرد.

 

 

  • کد خبر: ٨٤٩٣/
  • ١٢:٠٨ - 1398/01/20/
  • تعداد بازدید: 100
B

خروج