چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی استان فارس عنوان کرد:

اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز 98

مدیرکل دامپزشکی استان فارس از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز 98 خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس ، دکتر یعقوب مهندس مدیرکل دامپزشکی استان اظهار داشت :  همزمان با ایام نوروز و با توجه به افزایش تقاضا برای تامین فرآورده های خام دامی  و نیز ورود میهمانان و مسافران نورزی، و نقش نظارت های بهداشتی در تأمین امنیت غذایی مردم ، طرح تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی با ساماندهی 42 اکیپ ثابت و سیار بازرسی بهداشتی، از 25 اسفند آغاز شده و تا 17فروردین سال آینده ادامه دارد.

 

 مدیرکل دامپزشکی استان در ادامه افزود:  از ابتدای امسال ، بیش از 96هزار وپانصد و پنجاه مورد بازدید از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح استان انجام شده و 387 متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

 

وی تصریح کرد: در نتیجه این بازرسی ها با ضبط و معدوم سازی نزدیک به 193 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و تاریخ منقضی، از ورود آن ها به چرخه مصرف شهروندان جلوگیری بعمل آمد.

 

مهندس بیان کرد:  شهروندان محترم  مواد خام دامی مورد نیاز اعم از گوشت، مرغ، ماهی و... را از مراکز معتبر مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نموده و در هنگام خرید حتماً به مهر و لیبل دامپزشکی برروی لاشه ها توجه نمایند.

 

وی در پایان با اعلام شماره تلفن پیامگیر 1512 و شماره سامانه پیامکی 30002792 از شهروندان تقاضا نمود در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در فروارده های خام دامی مراتب را سریعاً گزارش نمایند تا با متخلفین برابر ضوابط برخورد قانونی صورت پذیرد.

  • کد خبر: ٧٨١٦/
  • ١١:٣٥ - 1397/12/27/
  • تعداد بازدید: 86
B

خروج